Nem tudom megoldani a matekházit?


Mekkorák egy háromszög szögei ha az egyik szöge 20 fokkal nagyobb a másodiknál és a harmadik szöge pedig 10 fokkal kisebb az elsőnél.


Légyszíves írjátok le a menetét is. :)


2013. márc. 25. 14:44
 1/4 anonim válasza:

x a második szög

(x+20)+x+(x+20-10)=180

3x+30=180

x=50

70/50/60

2013. márc. 25. 14:56
 2/4 anonim válasza:
2013. márc. 25. 14:57
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi
2013. márc. 25. 14:57
 4/4 anonim ***** válasza:

1.szög (x+20) - 20-szal nagyobb a mint a második

2.szög:x

3.szög 1.szög-10 = x+20-10=x+10


x+20+x+x+10=180 -> x=50


a 2.szög 50 az első 70 a harmadik pedig 60

2013. márc. 25. 15:01