Mekkorák egy háromszög szögei ha az egyik szöge 20 fokkal nagyobb a másodiknál és a harmadik szöge pedig 10 fokkal kisebb az elsőnél.
Légyszíves írjátok le a menetét is. :)
2013. márc. 25. 14:44
1/4 anonim válasza:
x a második szög
(x+20)+x+(x+20-10)=180
3x+30=180
x=50
70/50/60
2/4 anonim válasza:
3/4 A kérdező kommentje:
köszi
2013. márc. 25. 14:57
4/4 anonim 



válasza:





1.szög (x+20) - 20-szal nagyobb a mint a második
2.szög:x
3.szög 1.szög-10 = x+20-10=x+10
x+20+x+x+10=180 -> x=50
a 2.szög 50 az első 70 a harmadik pedig 60