Ramika66 kérdése:

Egy háromszög egyik oldalának a hossza 90%-a, a másiké 130%-a a harmadik oldal hosszának. Mekkorák a háromszög oldalai, ha a kerülete 9,6 cm?

Már holnapra meg kéne lennie...
2014. márc. 6. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Adatok:

K=9,6 cm

a oldal =0,9x

b oldal =1,3x

c oldal =x

A 3. oldalt célszerű ismeretlennek jelölni, majd ehhez viszonyítjuk a többit.

Az 1. oldal 90%a a harmadik oldalnak, azaz: (90/100)*x = 0,9x

A 2. oldal pedig 130%-a: (130/100)*x = 1,3x

A kerületet úgy számoljuk a háromszögeknek:

K=a+b+c

Helyettesítsük be az ismert adatokat:

9,6 = 0,9x + 1,3x + x / összevonás

9,6 = 3,2 x / :3,2

3 = x

Így az 'a' oldal: 0,9*3 = 2,7 cm

b oldal: 1,3*3 = 3,9 cm

c oldal: 3 cm


Remélem így érthető! :)

2014. márc. 6. 17:56
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen! Nagyon szépen köszönöm még lesznek ilyen kérdéseim,majd abban is tudsz segíteni?
2014. márc. 7. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg igen :D Írhatsz nyugodtan privátba! :)
2014. márc. 7. 18:04