Már holnapra meg kéne lennie...2014. márc. 6. 17:28
1/3 anonim válasza:
Adatok:
K=9,6 cm
a oldal =0,9x
b oldal =1,3x
c oldal =x
A 3. oldalt célszerű ismeretlennek jelölni, majd ehhez viszonyítjuk a többit.
Az 1. oldal 90%a a harmadik oldalnak, azaz: (90/100)*x = 0,9x
A 2. oldal pedig 130%-a: (130/100)*x = 1,3x
A kerületet úgy számoljuk a háromszögeknek:
K=a+b+c
Helyettesítsük be az ismert adatokat:
9,6 = 0,9x + 1,3x + x / összevonás
9,6 = 3,2 x / :3,2
3 = x
Így az 'a' oldal: 0,9*3 = 2,7 cm
b oldal: 1,3*3 = 3,9 cm
c oldal: 3 cm
Remélem így érthető! :)
2/3 A kérdező kommentje:
Igen! Nagyon szépen köszönöm még lesznek ilyen kérdéseim,majd abban is tudsz segíteni?
2014. márc. 7. 16:07
3/3 anonim válasza:
Remélhetőleg igen :D Írhatsz nyugodtan privátba! :)