Leírnátok ennek a megoldását?


Milyen tulajdonságokkal rendelkeznek az alábbi relációk (reflexív, szimmetrikus, antiszimmetrikus, tranzitív, lineáris):


Legyen f:A→B tetszőleges függvény. R = { (x,y)∈A2 | f(x)=f(y) }


--------------


Vektroalgebra a = (1, 2, 3), b = (–1, 0, 1). (a×b)·b = ?



Köszi.


2009. dec. 13. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

a 2. megoldása:


[link]

Előállítása mátrixszorzásként:

0 -3 2

3 0 -1 az egész megszorozva (-1,0,1) vektorral

-2 1 0


-3*0+2*1 = 2

3*(-1)-1*1 = -4

-2*(-1)+1*0 = 2


Tehát a keresztszorzat: (-2,-4,2)


A szorzás: a koordinátákat a megfelelővel = (-2*-1 , -4*0 , 2*1 ) = (-2,0,2)

Remélem ez volt a feladat

2009. dec. 13. 15:36
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első koordinátánál elírtam egy előjelet: (2,-4,2) illetve a megoldás (-2,0,2)
2009. dec. 13. 15:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. dec. 13. 18:56