A villamos targonca 3 m/s sebességgel húzza a pótkocsit, s közben 400 N nagyságú ellenállási erőt küzd le. Mekkora munkát végez a targonca motorja 8 perc alatt?2014. márc. 5. 18:02
1/3 anonim válasza:
A 8 perc az ugye 480 másodperc. Tehát 480 másodpercig mozog, 3 m/s sebességgel, vagyis összesen 3*480=1440 méter utat tesz meg. A munkát ebből úgy kell kiszámolni, hogy az erőt (ami jelen esetben 400N) megszorzod a megtett távolsággal, vagyis 400*1440=576000 J=576 kJ munkát végez.
2/3 A kérdező kommentje:
De most ez...Nekem képlettel kellene, ennyit tudtam, de a képletet, meg a betűjelöléseket nem
2014. márc. 5. 18:38
3/3 anonim válasza:
Az idő t, a megtett út s, a sebesség v, az erő F, a munka pedig W. A képletek pedig, hogy v=s/t (ebből következik, hogy s=v*t), illetve W=F*s.