1. Hány gramm sósav reagál kalciummal, ha 16g hidrogéngáz keletkezik? 2. Hány gramm nátrium-hidroxid közömbösít 146g sósavat?


Sehogy sem akar ez kijönni nekem..

Válaszokat előre is köszönöm! :)



#házi feladat #kémiaiszámítások
2014. márc. 4. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

1. feladat

Ca + 2HCl = CaCl2 + H2

1) Kiszámolod m(H2)=16 g anyagmennyiségét M(H2)=2 g/mol segítségével: n(H2)=m(H2)/M(H2)

2) Megállapítod, hogy 2 mol HCl-ból 1 mol H2 keletkezik, azaz 2xn(H2)=n(HCl)

3) Kiszámolod n(HCl) tömegét M(HCl)=36,5 g/mol segítségével: m(HCl)=n(HCl)xM(HCl)


A 2. feladatot is ugyanígy kell.

2014. márc. 4. 22:35
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendbe. Köszönöm szépen! :)
2014. márc. 5. 06:54
 3/3 anonim válasza:
Khmm khmm kémia tz utolsó feladat :)
2019. ápr. 16. 21:08