Sehogy sem akar ez kijönni nekem..
Válaszokat előre is köszönöm! :)
#házi feladat #kémiaiszámítások
2014. márc. 4. 19:35
1/3 anonim válasza:
1. feladat
Ca + 2HCl = CaCl2 + H2
1) Kiszámolod m(H2)=16 g anyagmennyiségét M(H2)=2 g/mol segítségével: n(H2)=m(H2)/M(H2)
2) Megállapítod, hogy 2 mol HCl-ból 1 mol H2 keletkezik, azaz 2xn(H2)=n(HCl)
3) Kiszámolod n(HCl) tömegét M(HCl)=36,5 g/mol segítségével: m(HCl)=n(HCl)xM(HCl)
A 2. feladatot is ugyanígy kell.
2/3 A kérdező kommentje:
Rendbe. Köszönöm szépen! :)
2014. márc. 5. 06:54
3/3 anonim válasza:
Khmm khmm kémia tz utolsó feladat :)