2014. márc. 3. 18:55
1/2 okéé14 válasza:
1.
22,5°=....rad
ezt úgy számolod ki, hogy:
tudod, hogy 180°=3,14 rad
180:22,5=8
vagyis 22,5°= 3,14/8 (pí/8) rad
2*pí/9=....°
ugye itt is a 108=3,14 rad
vagyis akkor a 2*pí=2*3,14=2*180=360°
és annak a kilenced része kell vagyis: 360/9=40°
körív hossza=(r*pí*alfa)/180° (az r ugye sugár, az alfa helyére meg behelyettesíted a szöget)
körcikk területe=(r^2*pí*alfa)/360° (ugyanígy, behelyettesítesz)
2. 3:5:10 vagyis 3+5+10=18
egy háromszög belső szögeinek összege 180°-os => 180°/18=10°
tehát egy egység az 10°, és azután ezt szorzod 3mal, 5tel és 10zel....
remélem segít, és érted!
2/2 A kérdező kommentje:
Igen. Köszi
2014. márc. 5. 05:46