Sziszka7249 kérdése:

1.22,5 fok= hány radián? 2*pi/9= hány fok? Mekkora az ezek középponti szöghöz tartozó körív hossza és körcikk területe? 2. egy háromszög csúcsai 3:5:10 arányban osztják a köré írt kör körívét. Mekkorák a háromszög szögei?


2014. márc. 3. 18:55
 1/2 okéé14 ***** válasza:

1.


22,5°=....rad

ezt úgy számolod ki, hogy:

tudod, hogy 180°=3,14 rad

180:22,5=8

vagyis 22,5°= 3,14/8 (pí/8) rad


2*pí/9=....°

ugye itt is a 108=3,14 rad

vagyis akkor a 2*pí=2*3,14=2*180=360°

és annak a kilenced része kell vagyis: 360/9=40°


körív hossza=(r*pí*alfa)/180° (az r ugye sugár, az alfa helyére meg behelyettesíted a szöget)


körcikk területe=(r^2*pí*alfa)/360° (ugyanígy, behelyettesítesz)


2. 3:5:10 vagyis 3+5+10=18

egy háromszög belső szögeinek összege 180°-os => 180°/18=10°

tehát egy egység az 10°, és azután ezt szorzod 3mal, 5tel és 10zel....


remélem segít, és érted!

2014. márc. 4. 15:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen. Köszi
2014. márc. 5. 05:46