Elakadtam, tudnátok segíteni (trigonometria)?

Ezt hogy oldanátok meg: 2cos^2x+3cosx<=2

2014. márc. 3. 13:29
 1/1 anonim ***** válasza:

2cos^2x+3cosx<=2

2cos^2x+3cosx-2<=0

cosx=a

2a^2+3a-2<=0

old meg az egyenlőtlenséget majd helyettesitsd vissza

a cosx=a -ba

2014. márc. 3. 14:29