Nem tudom megcsinálni. Tudnátok segíteni? (matematika,5db feladat, a számítás menete is kell)


1. Kata egymás után feltört 8 tojást. A tojások közül kettő romlott, de ez csak akkor derült ki, amikor a tojás a tálba kerül. Ha romlott tojás kerül a tálba, akkor a tálban levő összes tojás veszendőbe megy. Ilyenkor Kata a tálban levő tojásokat kiönti, majd a tál kimosása után folytatja a megmaradt tojások feltörését. Hány nem romlott tojás megy veszendőbe, ha a 2. és a 4. tojás volt romlott?

2. Egy háromszög mindegyik oldalát 4 egyenlő részre osztottuk,majd összekötöttük a háromszög csúcsait a szemközti oldal osztópontjaival. Mennyi lehet a háromszög belsejében az összekötő szakaszok metszéspontjainak legnagyobb száma?

3. Egy természetes szám és a 144 legnagyobb közös osztója 4, legkisebb közös többszöröse 1008. Mi lehet ez a természetes szám?

4. Mókus papa három mókus fia között úgy osztott el 66 mogyorót, hogy Misi annyit kapott,mint Miki és Marci összesen. Miki épp annyival kapott kevesebbet Misinél, mint amennyivel többet Marcinál. Hány szem mogyorót kaptak a mókus fiak?

5. Négyzet alakú termek padlóját szürke és fehér járólapokkal burkolják. A sarkokba szürke lapnak kell kerülni, továbbá minden szürke lap körül csupa fehér lap található. Hány fehér lapra van szükség, ha a szürke lapok száma 25?

A gyors válaszokat előre is köszönöm!



#feladat #matematika #AJTP levelezős verseny
2014. márc. 1. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
1. Ha a 2. tojás romlott, akkor vele együtt kárba vész az első is. Ha a 4. romlott, akkor ugyanígy kárbavész a 3. tojás is, a többi viszont felhasználható marad. Tehát összesen 2 nem romlott tojás megy veszendőbe.
2014. márc. 1. 23:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 5.-hez szerintem nincs elegendő adat. (Lehet azért, hogy valaki meg tudja mondani.)


2. Az A és B csúcsból húzott három-három szakasznak összesen 9 metszéspontjuk van, ugyanígy a B-ből és C-ből húzottaknak, végül a C-ből és A-ból húzottaknak is. (Rajzon ez könnyen látható!) Tehát összesen...


3. A legnagyobb közös osztó és a legkisebb közös többszörös szorzata egyúttal a két szám szorzat is. Így ha a kettőt összeszorzod, majd elosztod 144-gyel, megkapod a keresett számot.


4. Legyen a Misi által kapott mogyorók száma X, Miki Y és Marci Z darabot kapott.

X = Y + Z

Y = (X + Z)/2, hiszen Miki Misi és Marci mennyiségének átlagát kapta.

X + Y + Z = 66. Behelyettesítve, rendezve könnyen kijönnek az eredmények.

2014. márc. 3. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Hmmm...
2014. márc. 18. 00:00