2014. febr. 23. 21:20
1/3 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Kiemeled az x^2-et, elosztod mindkét oldalt x^2-tel aztán megoldod a másodfokú egyenletet.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. febr. 23. 22:41
3/3 anonim válasza:
Nem osztod el x^2-tel.
x^2*(x^2+8x+16)=0 - Egy szorzat akkor 0, ha valamelyik tagja 0, azaz:
1) x^2=0
x=0
2) x^2+8x+16=0 - ez megoldod megoldóképlettel.