Hogyan lehet megoldani az alábbi egyenletet? X^4+8x^3+16x^2=0


2014. febr. 23. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Kiemeled az x^2-et, elosztod mindkét oldalt x^2-tel aztán megoldod a másodfokú egyenletet.
2014. febr. 23. 22:00
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. febr. 23. 22:41
 3/3 anonim válasza:

Nem osztod el x^2-tel.

x^2*(x^2+8x+16)=0 - Egy szorzat akkor 0, ha valamelyik tagja 0, azaz:

1) x^2=0

x=0


2) x^2+8x+16=0 - ez megoldod megoldóképlettel.

2014. febr. 24. 15:34