Előbb le kellene fordítani és utána megoldani,ha meg lehet egyáltalán.
Find the minimum value of the sum of a positive number and its reciprocal.
2014. febr. 22. 00:55
1/3 anonim válasza:
Keresd meg a legkisebb olyan számot, ami az összege egy pozitív számnak és annak reciprokának.
Hamar belátható, hogy ez a szám a 2 lesz, hiszen a legkisebb pozitív szám az 1, annak reciproka szintén 1, így 1+1=2
Egyenletben felírva:
x + 1/x = y
x² + 1 = xy
x² + 1 - xy = 0
Valami ilyesmi. Ebből látszik, ha y az összege x-nek és reciprokának, akkor az egyenlet csak az 1-re teljesül.
1²+1-1*2=0
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. febr. 22. 01:21
3/3 anonim válasza:
Vannak.
Magyarosan: Határozd meg egy pozitív szám és reciprokának legkisebb lehetséges összegét.