Vannak itt jó matekosok és angolosok?


Előbb le kellene fordítani és utána megoldani,ha meg lehet egyáltalán.



Find the minimum value of the sum of a positive number and its reciprocal.



2014. febr. 22. 00:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Keresd meg a legkisebb olyan számot, ami az összege egy pozitív számnak és annak reciprokának.


Hamar belátható, hogy ez a szám a 2 lesz, hiszen a legkisebb pozitív szám az 1, annak reciproka szintén 1, így 1+1=2


Egyenletben felírva:


x + 1/x = y

x² + 1 = xy

x² + 1 - xy = 0


Valami ilyesmi. Ebből látszik, ha y az összege x-nek és reciprokának, akkor az egyenlet csak az 1-re teljesül.


1²+1-1*2=0

2014. febr. 22. 01:08
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. febr. 22. 01:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak.

Magyarosan: Határozd meg egy pozitív szám és reciprokának legkisebb lehetséges összegét.

2014. febr. 22. 09:56