Valaki segítene? ( a /-jel a törtvonalat helyettesíti) Matematika 9. új ismeretlen bevezetése.2/x-2y - 3/2x+3y=5 9/5 (2x+3y) - 6/5 (x-2y) =-3

2014. febr. 20. 17:45
 1/2 A kérdező kommentje:

2/x-2y - 3/2x+3y=5

9/5 (2x+3y) - 6/5 (x-2y) =-3

2014. febr. 20. 17:46
 2/2 anonim ***** válasza:

Az x-2y=a

2x+3y=b

igy az új egyenlet

2/a-3/b=5

9/5b-6/5a=-3

a-ra és b-re megoldod majd visszahelyettesited az x-2y és a 2x+3y-ba

2014. febr. 20. 18:00