2014. febr. 20. 17:45
1/2 A kérdező kommentje:
2/x-2y - 3/2x+3y=5
9/5 (2x+3y) - 6/5 (x-2y) =-3
2014. febr. 20. 17:46
2/2 anonim válasza:
Az x-2y=a
2x+3y=b
igy az új egyenlet
2/a-3/b=5
9/5b-6/5a=-3
a-ra és b-re megoldod majd visszahelyettesited az x-2y és a 2x+3y-ba