Kakszilajos17 kérdése:

Fizikábol nem érem a házit. Valki le tudná nekem írni a helyes választ?

A kérdés a következő: 1000vattos mikróba 1kg -20 jeget teszek. Mennyi idő szükséges a jég teljes elforralásához?

2014. febr. 18. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A teljesítmény mértékegysége a watt.


a/

-20°C-os jégből 0°C-os jég lesz.

Q1 = cj*m*dT = 2100*1*20 = 42000 J


b/

A 0°C-os jég megolvad, azaz 0°C-os víz lesz belőle.

Q2 = Lo*m = 333700*1 = 333700 J


c/

0°C-os vízből 100°C-os víz lesz.

Q3 = cv*m*dT = 4200*1*100 = 420000 J


d/

100°C-os víz elforr, azaz 100°C-os vízgőz lesz belőle.

Q4 = Lf*m = 2256370*1 = 2256370 J


Összesen: Q = 3052070 J


P = Q/t --> t = Q/P = 3052070/1000 = 3052,07 s = 50,87 min


100%-os hatásfokot tekintve.

2014. febr. 18. 17:27
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ sokat segítettél:-)
2014. febr. 18. 17:34