Ez így jól van megoldva? (matek)


Ez a feladat:

Egy pénzérmét négyszer egymás után feldobunk. Mekkora a valószínűsége, hogy a négy dobás közül legalább egy írás?


Én úgy csináltam, hogy az összes eset 16, a kedvező az 12, így 75 % lett az esélye, ez így jó? Ha nem így kell megcsinálni és nem jó, valaki le tudná írni, hogy kell? Köszönöm.


2014. febr. 17. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Jó így.
2014. febr. 17. 20:06
 2/4 vurugya béla ***** válasza:
52%

Csak egy rossz eset van, a csupa fej! Azaz 15 a kedvező esetek száma.

Tehát p=15/16


Az előzőt nem értem, miért bólintott rá a rosszra.

2014. febr. 17. 23:38
 3/4 A kérdező kommentje:

Most melyik a jó akkor?:/ Én így gondolkoztam...:


1. írás-írás

2. írás-fej

3. fej-írás

4. fej-fej


Összes: 4*4=16

Kedvező: 3*4=12

2014. febr. 18. 21:10
 4/4 vurugya béla ***** válasza:

A Te hibás gondolatmeneted kijavítva:


1. írás-írás

2. írás-fej

3. fej-írás

4. fej-fej


Összes: 4*4=16 Eddig OK.


Most a fenti sorszámaiddal jelölve írom: Nálad 4. után bármi jön, azt rossz esetnek veszed. Pedig "4. után 1." és "4. után 2." és "4. után 3." is helyes eset (mert van írás közte!). Tehát nem 12, hanem 15 kedvező eset van.


Egyedül a "4. után 4." a rossz eset a 16 közül.

2014. febr. 19. 23:13