A feladat :
cos2x+5sinx+2=0
Nagyon megköszönném! :)
2014. febr. 16. 20:20
1/2 anonim válasza:
használd fel hogy a cos2x=cos^2x-sin^2x
és a cs^2x=1-sin^2x
1-sin^2x-sin^2x+5sinx+2=0
1-2*sin^2x+5sinx+2=0
uj ismeretlen: sinx=a sin^2x=a^2