Lenne 1 feladat amire ötöst kapnék, tudnátok segíteni?


A feladat :

cos2x+5sinx+2=0


Nagyon megköszönném! :)


2014. febr. 16. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

használd fel hogy a cos2x=cos^2x-sin^2x

és a cs^2x=1-sin^2x

1-sin^2x-sin^2x+5sinx+2=0

1-2*sin^2x+5sinx+2=0

uj ismeretlen: sinx=a sin^2x=a^2

2014. febr. 16. 20:26
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon megköszönted
2014. febr. 17. 19:27