1.Feladat: Egy egyszerű gráfban 5 csúcs van, amelyekből rendre 4;3;2;2;1 él indul. Hány éle van a gráfnak?
2.feladat. Hagyjon el egy számot az 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 számok közül úgy, hogy a megmaradt számok átlaga 5 legyen! Melyik számot kell elhagynia?
A levezetést is írjátok le légyszives.
2014. febr. 14. 15:59
1/1 anonim válasza:
1. 4+3+2+2+1=12 , de mivel minden élet kétszer számoltunk (B csúcsból C-be tartó és a C-ből a B-be tartó él ugyanaz) ezért ennek a fele, 6 (de le is lehet rajzolni, nem nehéz)
2. mivel 1 számot el hagyunk ezért 9 szám átlaga lesz 5, tehát a 9 szám összege 45
1+2+3+4+5+6+7+8+9+10 - X = 45
55 - X = 45
X = 10 --> a 10-est kell elhagyni