Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyenes kĂśrkĂşp felszĂ­ne?...

Egyenes kĂśrkĂşp felszĂ­ne? SegĂ­tsetek!

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy tegnap vettük az egyenes körkúpot, és a tanár ezt mondta: A = r négyzet×pí + a négyzet×pí× fí/pí (vagy fí/360). Az a lényeg, hogy ez ugye (a fí/pí) valami radiánhoz (ívmértékhez) kapcsolódik, amit egyáltalán nem is tanultunk, csak beleírta a képletbe, és magyarázta. Lehet hogy azt hitte már tanultuk. Aztán megnéztem a wikipédián, ahol azt írja: A =r négyzet x pí + pí ×r × négyzetgyök ( r négyzet + h négyzet) (leegyszerûsítve r négyzet × pí + pí × r × a (alkotó). Ezzel számoltam, de ellenõrzéskor rossz volt az eredmény, akkor most rosszul számoltam de ugyanazt kéne adja a két képlet? Vagy valamelyik képlet rossz? Melyik? Bocsánat, lehet hogy ez nem hf. kérdés, és bocsánat, hogy ilyen hülyén írtam le a matematikai mûveleteket. Köszönöm a segítséget.
2014. febr. 11. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Jézusom! Rendesen írd le a magánhangzókat, mert nagyon sokáig tartana kisilabizálni!
2014. febr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!