Egy paradicsomszósz-konzerv doboza 12 cm magasságú henger,alapkörének sugara 3,5 cm. Átlagosan milyen vastagon terítene be egy 15 cm sugarú pizzát,ha a teli dobozban levő összes paradicsomszószt rátennénk?
NAGYON SÜRGŐS LENNE. KÖSZI :)
2014. febr. 11. 18:14
1/2 anonim válasza:
V_konzerv = 12*3,5^2*π = 461,814
V_rákenthenger = m*15^2*π = V_konzerv
461,814 = m*15^2*π
461,814 = m*706,858
m = 461,814 / 706,858
m = 0,65 cm, azaz kb. 6 és fél mm
2/2 anonim válasza:
A dobozban!
V(paradicsom)= 3,5*3,5*pí*12=461,58cm^3
A pizzán!x cm vastagon teríti be
V(paradicsom)=15*15*pí*x=706,5*x
461,58=706,5*x
x= 461,58/706,5=0,653333333cm ≈6,5 mm