Egy paradicsomszósz-konzerv doboza 12 cm magasságú henger,alapkörének sugara 3,5 cm. Átlagosan milyen vastagon terítene be egy 15 cm sugarú pizzát,ha a teli dobozban levő összes paradicsomszószt rátennénk?

NAGYON SÜRGŐS LENNE. KÖSZI :)


2014. febr. 11. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

V_konzerv = 12*3,5^2*π = 461,814


V_rákenthenger = m*15^2*π = V_konzerv


461,814 = m*15^2*π


461,814 = m*706,858


m = 461,814 / 706,858


m = 0,65 cm, azaz kb. 6 és fél mm

2014. febr. 11. 18:24
 2/2 anonim ***** válasza:

A dobozban!

V(paradicsom)= 3,5*3,5*pí*12=461,58cm^3


A pizzán!x cm vastagon teríti be


V(paradicsom)=15*15*pí*x=706,5*x


461,58=706,5*x

x= 461,58/706,5=0,653333333cm ≈6,5 mm

2014. febr. 11. 18:32