Egy négyzet alapú gúla minden éle 5 cm.

Mekkora kocka felszínével egyezik meg a gúla felszíne?

KÖSZI!


2014. febr. 9. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A = 5^2 + 4*5*m


m = gyök(5^2 - 2,5^2) = 4,33


A = 5^2 + 4*5*4,33 = 111,6 cm^2


111,6 = 6*a^2


18,6 = a^2


a = 4,31 cm

2014. febr. 9. 18:45
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem jó!
2014. febr. 9. 19:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon sürgős lenne! Kérlek segítsetek!!!!!!!!
2014. febr. 9. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:
2014. febr. 9. 20:03