Egy négyzet alapú gúla minden éle 5 cm.
Mekkora kocka felszínével egyezik meg a gúla felszíne?
KÖSZI!
2014. febr. 9. 18:31
1/4 anonim válasza:
A = 5^2 + 4*5*m
m = gyök(5^2 - 2,5^2) = 4,33
A = 5^2 + 4*5*4,33 = 111,6 cm^2
111,6 = 6*a^2
18,6 = a^2
a = 4,31 cm
3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon sürgős lenne! Kérlek segítsetek!!!!!!!!
2014. febr. 9. 19:57
4/4 anonim válasza: