Egy puska 800 m/s sebességgel lő ki egy 30 g tömegű lövedéket. Mekkora sebességgel rúg vissza a puska, ha a tömege lövedék nélkül 6 kg?
Előre is köszönöm a válaszokat és légyszíves szépen írd le, ne csak a megfejtést, mert azt tudom, csak a gondolat menetét nem vágom! :)
2014. febr. 11. 16:23
1/2 anonim válasza:
lendület of the lövedék_0 = 0,03*0 = 0 kgm/s
lendület of the puska_0 = 6*0 = 0 kgm/s
lendület of the lövedék_lövéskor = 0,03*800 = 24 kgm/s
lendület of the puska_lövéskor = ugyanannyi (nagyságú)
ugyanannyi = m_puska*v_puska --> v_puska = ugyanannyi/m_puska = 24/6 = 4 m/s
2/2 A kérdező kommentje:
KÖszi!
2014. febr. 18. 17:42