Valaki segítene? ( Fizika )


Egy puska 800 m/s sebességgel lő ki egy 30 g tömegű lövedéket. Mekkora sebességgel rúg vissza a puska, ha a tömege lövedék nélkül 6 kg?


Előre is köszönöm a válaszokat és légyszíves szépen írd le, ne csak a megfejtést, mert azt tudom, csak a gondolat menetét nem vágom! :)



2014. febr. 11. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:

lendület of the lövedék_0 = 0,03*0 = 0 kgm/s

lendület of the puska_0 = 6*0 = 0 kgm/s


lendület of the lövedék_lövéskor = 0,03*800 = 24 kgm/s

lendület of the puska_lövéskor = ugyanannyi (nagyságú)


ugyanannyi = m_puska*v_puska --> v_puska = ugyanannyi/m_puska = 24/6 = 4 m/s

2014. febr. 11. 17:55
 2/2 A kérdező kommentje:
KÖszi!
2014. febr. 18. 17:42