Egy transzformátor primer tekercse 300, szekunder tekercse 600 menetes. A primer tekercset 230 V -os hálózati áramforrásra kapcsolva – egy adott terhelésnél – az áramerősség 2,5 A . Számítsd ki a szekunder tekercs áramkörére vonatkozóan a feszültséget, az áramerősséget és a teljesítményt?2014. febr. 10. 21:37
1/4 anonim válasza:
2/4 A kérdező kommentje:
de ez másféle feladat..:(
2014. febr. 10. 21:52
3/4 anonim válasza:
Lényegében nem más, csak egyszer A-ból B-t, másszor B-ből A-t kell számolni.
4/4 anonim válasza:
Üdv!
Np = 300
Nsz= 600
Up = 230
Ip = 2n5 A
--------------------
Usz= ?
Isz = ?
Psz= ?
Up/Usz = Np/Nsz = 230/ Usz = 300/600 ---> Usz = 460 V
------------
------------
Up/Usz = Isz/ Ip = 300/460 = Isz/2,5 ---> Isz= 1,63
------------
------------
Psz= Usz*Isz = 1,63 * 460 = 750 Watt
Szerintem így kell .