Fizika! Transzformátor segítség?

Egy transzformátor primer tekercse 300, szekunder tekercse 600 menetes. A primer tekercset 230 V -os hálózati áramforrásra kapcsolva – egy adott terhelésnél – az áramerősség 2,5 A . Számítsd ki a szekunder tekercs áramkörére vonatkozóan a feszültséget, az áramerősséget és a teljesítményt?
2014. febr. 10. 21:37
 1/4 anonim válasza:
2014. febr. 10. 21:51
 2/4 A kérdező kommentje:
de ez másféle feladat..:(
2014. febr. 10. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Lényegében nem más, csak egyszer A-ból B-t, másszor B-ből A-t kell számolni.
2014. febr. 11. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Üdv!



Np = 300

Nsz= 600


Up = 230

Ip = 2n5 A

--------------------


Usz= ?

Isz = ?

Psz= ?



Up/Usz = Np/Nsz = 230/ Usz = 300/600 ---> Usz = 460 V

------------

------------

Up/Usz = Isz/ Ip = 300/460 = Isz/2,5 ---> Isz= 1,63

------------

------------


Psz= Usz*Isz = 1,63 * 460 = 750 Watt



Szerintem így kell .

2014. febr. 19. 18:31