Gondoltam egy számot és összeszoroztam a nála 2-nél nagyobb számmal, ekkor a két szám összegének háromszorosánál 1-el kisebb számot kaptam, másodfokú egyenlet?


2014. febr. 10. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A gondolt szám : x

A 2-velnagyobb szám :x+2

A két szám öszege :x+x+2=2x+2


x*(x+2)<3*(2x+2)


x*(x+2)+1=3*(2x+2)


A zárójeleket felbontva, az egyenletet 0-ra redukálva

x^2-4x-5=0 másodfokú egyenletet kapjuk, melynek megoldásai :x=5 illetve x=-1

2014. febr. 10. 22:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. febr. 10. 22:55