2014. febr. 10. 22:34
1/2 anonim válasza:
A gondolt szám : x
A 2-velnagyobb szám :x+2
A két szám öszege :x+x+2=2x+2
x*(x+2)<3*(2x+2)
x*(x+2)+1=3*(2x+2)
A zárójeleket felbontva, az egyenletet 0-ra redukálva
x^2-4x-5=0 másodfokú egyenletet kapjuk, melynek megoldásai :x=5 illetve x=-1
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. febr. 10. 22:55