Mindegyik emelt ezért fogalmam sincs mit kell csinálni:(.Kérlek segítsetek és ha tudtok kérlek érthetően lépésről lépésre mert valószínű hogy doga lesz holnap:(


1.

Számítsd ki (-3,-2)és(5,8)koord. pontokon átmenő egyenes és 6x+5y=30 egyenletű egyenes hajlásszögét!


2.

Az A(5,4) pontból induló fénysugár visszaverődik x tengelyen,és áthalad a B(-2,3)ponton.Írjuk fel a beeső és visszavert fénysugár egyenletét!


3.

Számítsd ki a háromszög szögeit ha oldalegyeneseik egyenlete y=2x-1 és y=x+3!



2014. febr. 10. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Komolyan kérdezem: mi nem megy rajta?
2014. febr. 10. 16:01
 2/9 anonim ***** válasza:

1/

Számítsd ki (-3,-2) és (5,8)koord. pontokon átmenő egyenes és a 6x+5y=30 egyenletű egyenes hajlásszögét!


e: 6x+5y=30


v(-8, -10) --> n(5; -4)

5x - 4y = -15+8

f: 5x - 4y = -7


A folytatás itt:

[link]

2014. febr. 10. 16:12
 3/9 A kérdező kommentje:
El sem tudom kezdeni.:(
2014. febr. 10. 16:13
 4/9 A kérdező kommentje:
Az irányvektor hogy jött ki?
2014. febr. 10. 16:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Húú, ha te ezt sem érted, akkor nem tudom, mit keresel emelt szintű matekon.


Az irányvektorhoz az egyik pontból kivontam a másikat. (Megfelelő koordináták)


------


Ez pedig a 2. feladat:


[link]

2014. febr. 10. 16:39
 6/9 anonim ***** válasza:
A 3. feladathoz jó lenne még egy egyenes.
2014. febr. 10. 16:45
 7/9 A kérdező kommentje:

Ja igen van még egy:y=-2x-4


Hát elmondom hogy 9.-10. osztályban régi tanárommal is emeltes voltam és szín ötös.Idén nyugdíjba ment azt kaptunk egy szaksulis banyát akivel pénteken még csak leírtuk hogy adható meg az egyenes és a jellemző adatait ma meg már ezt...Na mindegy.Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!!:D

2014. febr. 10. 16:56
 8/9 A kérdező kommentje:

Megvannak...:DDDDDDDDDDDDDD.

Anyámnak az Obádovics J. Gyula matekjából megértettem mind kijött köszi.:DDDDDDD

2014. febr. 10. 17:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Valamikor még én is az Obádovicsból tanultam a matekot. Nagyon becsüld meg!

2014. febr. 10. 21:02