[link]

H13 H14 H15 H18


Előre is köszönöm annak, aki segít!


2014. febr. 8. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:

H14:

10 alapú logaritmus A T kifejezve:

10^0.8*lgC+1.2=T ez 0.8*lgC+1.2 mind a kitevőbe van.

C kifejezve:

(lgT-1.2)/0.8=lgC

10^(lgT-1.2)/0.8=C ez (lgT-1.2)/0.8 mind kitevő

A csapadékmennyiséget cm-be kell megadni 1m=100cm ezt kell beirni a C helyére

lgT=0.8*lg100+1.2 / lg100=2

lgT=0.8*2+1.2=2.8

lgT=2.8

10^2.8=T

2014. febr. 8. 08:56
 2/3 anonim ***** válasza:

H15:

Laci 3m/s 15másodperc alatt: 15*3=45méterre lesz.

Dani 4m/s 15másodperc alatt: 4*15=60 méterre lesz mindkettő a 60 fokos csúcstól

tehát van egy háromszög aminek a és b oldala ismert ez a 45 és 60 és van a közbezárt szögük ani 60fok.

A harmadik oldalt cos.tétellel lehet kiszámolni:

c^2=45^2+60^2-2*45*60*cos60

2014. febr. 8. 09:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm , hogy szakítottál rá időt! :)
2014. febr. 8. 09:07