Kérem segítsen valaki profi matekos! Nagyon megköszönném!?


[link]

F/17 b/c/d része

F/18

Hálás lennék!


2014. jan. 23. 21:26
 1/1 savanyújóska ***** válasza:

17b - 8 csepp 0,25 ml = 0,25*10^-3 l, egy csepp ennek a nyolcada, egy liter egy dm^3. A gömb térfogata: (4*r^3*PI)/3. Innentől a tiéd!:)

17c - legkevesebb 96/(3*8) = 4, legfeljebb 96/(2*8) = 6 fő.

17d - 125 ml = 125 * 10^-3 l, a cseppek térfogatát a b részből ismered, ezt kell most 20%-al csökkenteni. (Beszorozni 0,8-al.)

18a - a téglatestnek összesen 12 éle van, 4-4 mindegyikből. Számolj!:)

18b - Térbeli Pitagorasz-tétel, vagy két Pitagorasz tétel (az egyik átlóra, majd ebből a testátlóra). A testátló fele a gömb sugara, térfogatképletét lásd fentebb. Elosztod a kisebbet a nagyobbal, majd megszorzod százzal, és megkapod a választ. (Százalékban.)

18c - Ez térlátást igényel, a legnagyobb közös rész pedig akkor adódik, ha a leghosszabb oldal párhuzamos a tengellyel.


Ha van még kérdésed, tedd fel bátran!:)

2014. jan. 23. 21:50