Fügvényvizsgálat segítsen valaki?!


Kérlek szépen segítsetek nekem,matematikai feladatról lenne szó. Azaz fügvényvizsgálatrol, de nem értem.. :( Valaki kérem segítsen.

1)f(x)= x+2/xˇ-3x-4

2)f(x)=ln(xˇ+2x+3

3)f(x)=x(köb3)+4xˇ+9

Kérem szépen aki tud segítsen, nagyon fontos lenne.. :)


2014. febr. 6. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Na, akkor ennek ess neki újra, mert értelmezhetetlen. A zárójelekkel se spórolj.
2014. febr. 6. 20:21
 2/5 A kérdező kommentje:

1)f(x)= x+2/xˇ-3x-4

2)f(x)=ln(xˇ+2x+3)

3)f(x)=x(köb3)+4xˇ+9

ˇ_négyzetet jelent.. pedig ez a függvény.. :((

2014. febr. 6. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:
függvényvizsgálaton azt érted, h a szélső érték, zérushely, infl. pont, min/max...stb?
2014. febr. 6. 23:22
 4/5 A kérdező kommentje:
igen igen azt értem, tudnál segíteni??? :( kérlek szépen
2014. febr. 7. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:

huhh már elég rég volt ez nekem :D


de első deriválttal szélső értéket tudsz számolni (egyenlővé teszed 0-val)

második deriválttal inf. pontot


sajnos most így fejből nem emlékszem pontosan a többire, kellene a régi füzetem :D

2014. febr. 7. 17:54