X^3+27=0 Mely valos szamokra igazak a kovetkezo egyenletek? (×+1) ^4- (×+1) ^2-1=0


2014. febr. 4. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:

x^3=-27

x=-3

(x+1)^4-(x+1)^2-1=0

itt új ismeretlen:

(x+1)^2=a

evvel az egyenlet

a^2-a-1=0

2014. febr. 4. 20:20
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2014. febr. 4. 20:34