2014. febr. 4. 20:12
1/2 anonim válasza:
x^3=-27
x=-3
(x+1)^4-(x+1)^2-1=0
itt új ismeretlen:
(x+1)^2=a
evvel az egyenlet
a^2-a-1=0
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2014. febr. 4. 20:34