2014. febr. 4. 18:33
1/7 anonim válasza:
Készítettem egy ábrát, hogy könnyebb legyen a megoldás:
Nézd meg még egyszer a feladat kiírását, nem maradt ki semmi belőle? (Sokkal könnyebb lenne, ha a másik párhuzamos oldal is meg lenne adva.) ( Hányadikos feladat ez? )
2/7 A kérdező kommentje:
Ezt az ábrát felrajzoltam, de köszönöm! Nem maradt ki semmi. 10. osztályos vagyok.
2014. febr. 4. 19:06
3/7 anonim válasza:
És a mozgatás során nem sikerült semmit megfigyelned.
Na mindegy, odaírtam az előző linkre a megoldást is.
Reméltem, hogy rájössz!
4/7 anonim válasza:
Úgy rémlik, a kiírásban paralelogramma szerepel és nem trapéz! :-)
5/7 anonim válasza:
#4 -nek köszönöm az észrevételt. Bocsánat, elnéztem. Így akkor nincs kérdésem, ha a c is 4,2. ( Furcsa, hogy a kérdezőnek nem tűnt fel. )
6/7 anonim válasza:
hasonlosági arányt felirva:
keresett szakasz :y
12x/(4,2+y)=5x/y
12x*y=5x(4,2+y) / x-el egyszerűsítve
12y=5(4,2+y)
12y=21+5y
7y=21
y=3
7/7 anonim válasza:
Vigyázat!
Két megoldás van, attól függően, hogy az osztópont a B vagy a C ponthoz van közelebb.
Az utolsó válaszoló levezetését felhasználva a kiinduló egyenletben
12x/(4,2 + y) = 5x/y
az 5x helyett 7x-t kell írni és úgy megoldani.