Ezt egyszerűen nem értem. Ha valaki ráér, és vágja a matekot, tudna rám szánni pár percet? (Minden információ a leírásban)


Nem értem ezt a matematikai feladatot, hiába kerestem rá a neten, hiába néztem utána minden régebbi füzetembe egyszerűen így ilyen típusú feladatra nem találtam példát.

Ha valaki elmagyarázná, hogy hogyan tudnám megoldani, azt nagyon meg tudnám köszönni


Íme a feladat:

Egy országban egy választáson a szavazókorú népesség 63,5%-a vett részt. A győztes

pártra a résztvevők 43,6%-a szavazott.

Hány fős a szavazókorú népesség, ha a győztes pártra 4 152 900 fő szavazott? Válaszát

indokolja!



2014. febr. 3. 19:52
 1/4 A kérdező kommentje:
vagy legalább csak a képletet
2014. febr. 3. 20:07
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor gondolkozz visszafelé!

A győztes párta 4152900 ember szavazott, ami a szavazókorú népesség 63.5%-ának a 43.6%-a szavazott. Vagyis a 63.5%-ot megkapod, ha visszaszámolod, hogy ha 43.6% 4152900 ember, akkor a 100% hány ember, legyen ez X:

X*0.436 = 4152900 -> X=4152900/0.436=9525000 ember. Ez a szavazókorú népesség 63.5%-a. Hasonló szisztéma szerint megkapod a szavazókorú népesség 100%-át, amit jelöljünk pl Y-nak:

Y*0.635=9525000 -> Y=9525000/0.635=15000000 fő


Az egész számításhoz csak a % számítást kell tudni, ami két szám osztásával jár, nem nagy "munka". :-)

2014. febr. 3. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

x*0,635*0,436 = 4 152 900


"vágod?"

2014. febr. 3. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:
2014. febr. 3. 22:27