Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki légyszíves magyarázza...

Valaki légyszíves magyarázza el! (angol)?

Figyelt kérdés
Mi a különbség a Present Perfect és a Present Perfect Continuous igeidők között? Leginkább valami gyakorlatim példára lenne szükségem, mert azt tudom h melyiket hogyan kell leírni...mikor kell melyiket használni?
2009. dec. 6. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A Continuousnál maga a cselekvés fontos, illetve annak következménye van: -Why are your hands so dirty?- I've been gardening. Tehát azzal foglalkoztam, hogy kertészkedtem (huzamosabb ideig, az persze lehet csak egy óra is)Gyakran, de nem feltétlenül ennek valami látható nyoma van. He's been shopping for three hours. Itt például nincs látható nyoma, de a beszéd pillanatát megelőzően hosszasabban folyt a cselekvés.

Ez a következmény dolog megvan a simánál is pl I have opened the window, de a cselekvés maga rövid. Néhány esetben mindkettő használható: I've been living here for 2 years ill. I have lived here for two years.

Mondatpárok: He's been writing letters. Azt csinálta, hogy leveleket írt, és lehet, hogy még folytatja. He has written ten letters. Megírt 10 levelet, befejezte, az eredmény a fontos.

2009. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
húú, köszönöm szépen...most már értem!
2009. dec. 6. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Tehát...


PRESENT PERFECT - Befejezett Jelen

Így néz ki: I/You/He/She/It/We/They + have/has + Ige 3

Pl: I have done


Használata: - olyan cselekvések kifejezésére használjuk, amelyek a múltban kezdődtek, és a jele pillanatban fejeződnek be.

- Amikor egy cselekvés már abba maradt, de van valami következménye (Pl: esett az eső, és most vizes minden)


Segédigéi: Yet, Already, Just

I have already done my homweok.


PResent perfect Continues

Képzés: I/You.......... + have/has + been + Ige 3

Pl: I have been doing


Hasznáalt: - Múltban kezdődött, jelenben is tart és folyamatban van és még a jövőben is folytatódhat.


Segédigék: Since, For >> I have been living here for 5 years. - 5 éve itt élek

2009. dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 15.51-ben igen sok korrigálnivaló van.

Először is nem úgy kell leírni a continuoust, ahogy te írtad, hanem így. (Meg ahogy a kérdésben is szerepelt.) A képzéshez 3. alakot írtál, holott -ing-es alak kell, ahogyan a példádban is van. A since és for nem segédigék és elég durva dolog őket annak nevezni. Elöljárók. Az esős példád pont nem a Simple-re való, ugyanis az eső huzamosabb ideig esett, úgy lett következménye, tipikus példája a Cont-nak: It's been raining all night, so the streets are wet. A cselekvés nem biztos, hogy folytatódik, itt az esős példa, éjjel esett, reggel meg már nem.

2009. dec. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! a korrigálást is!és igen...én is néztem, hogy mi az a 3. alak, de most akkor így azt hiszem értem
2009. dec. 6. 22:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!