2/(1-tg^2(x))=(1+cos(2x))/cos(2x)2014. febr. 2. 16:49
1/1 anonim válasza:
A bal oldal számlálóját és nevezőjét szorozzuk meg cos^2(x)-el, ekkok az:
2cos^2(x)/(cos^2(x)-sin^2(x)) alakú, ahol a nevező éppen cos(2x).
Tehát elég belátni hogy:
cos^2(x)=0,5+0,5*cos2x.
Ez igaz, hisz tekinsük az alábbi 2 azonosságot:
(1): sin^2(x)+cos^2(x)=1
(2): cos^2(x)-sin^2(x)=cos2x.
Összeadva a kettőt, majd 2-vel osztva kapjuk hogy:
cos^2(x)=0,5+0,5*cos2x.
Így valóban teljesül az egyenlőség.