Indokolni is kell, de ötletem sincs. Van egyáltalán konkrét megoldása?
Köszi előre is!
2014. febr. 1. 17:08
1/1 anonim válasza:
Először is tegyük fel, hogy a-tól z-ig tart ez a szorzat, tehát az (angol) ABC összes betűjét felhasználtuk.
Tudnunk kell, hogy
log(a)[a^a]=a
log(b)[b^b]=b
log(c)[c^c]=c
.
.
.
log(z)[z^z]=z, tehát a szorzatunk:
(x-a)(x-b)(x-c)...(x-z)
Igen ám, de ha a fenti megállapítást elfogadjuk, akkor ilyen tag is van:
log(x)[x^x]=x, így a szorzat:
(x-a)(x-b)(x-c)...(x-x)...(x-z), és ugye x-x=0, és mivel ha a szorzat egyik tényezője 0, akkor a szorzat 0, ezért a fenti szorzat értéke 0.