Bratilla kérdése:

Matekosok! Rejtvény megoldásban segítene valaki?


[link]

Indokolni is kell, de ötletem sincs. Van egyáltalán konkrét megoldása?


Köszi előre is!


2014. febr. 1. 17:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is tegyük fel, hogy a-tól z-ig tart ez a szorzat, tehát az (angol) ABC összes betűjét felhasználtuk.


Tudnunk kell, hogy


log(a)[a^a]=a

log(b)[b^b]=b

log(c)[c^c]=c

.

.

.

log(z)[z^z]=z, tehát a szorzatunk:


(x-a)(x-b)(x-c)...(x-z)


Igen ám, de ha a fenti megállapítást elfogadjuk, akkor ilyen tag is van:


log(x)[x^x]=x, így a szorzat:


(x-a)(x-b)(x-c)...(x-x)...(x-z), és ugye x-x=0, és mivel ha a szorzat egyik tényezője 0, akkor a szorzat 0, ezért a fenti szorzat értéke 0.

2014. febr. 1. 18:48