2014. jan. 30. 16:42
1/2 anonim válasza:
a^2 + b^2 = 10
2(a+b) = 28
a+b = 14
a = 14-b
(14-b)^2 + b^2 = 10
Megoldod ezt a másodfokú egyenletet, és megkapod a-t is.