2013. márc. 21. 23:05
1/4 anonim válasza:
17 és 13 dm.
(17+13)*2=60 - kerület
17*13=221 - terület
2/4 anonim 



válasza:





Kicsit részletesebben
A feladat
K = 60 dm
T = 221 dm²
a, b = ?
K = 2(a + b)
T = a*b
ha
s = K/2
akkor a két egyenlet
s = a + b
T = a*b
Az elsőből kifejezve, majd a a másodikba behelyettesítve
b = s - a
T = a(s - a)
T = a*s - a²
Rendezve
0 = a² - a*s + T
A két megoldás a két oldalt adja.
DeeDee
*******
3/4 anonim válasza:
Huu én nem vagyok ám ilyen pro, én csak józan paraszti ésszel tudtam kiszámolni, amúgy is rég jártam már suliba:)
(első kommentelő voltam)
4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2013. márc. 24. 15:50