Hogyan lehetne legkönnyebben elmagyarázni egy alsósnak, hogy hogyan rakja sorba a törteket nagyság szerint?

3/5, 1/2, 4/9, 5/6, 3/8, 7/9 stb. Számológépet nem használhatnak. Nem tudok benne logikát találni, hogy hogyan is bírná gyorsan sorba rakni.
2014. jan. 28. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

3/5=6/10

1/2=5/10

Így már könnyű összehasonlítani.(tudod: közös nevező, törtek bővítése)

2014. jan. 28. 20:34
 2/5 anonim ***** válasza:
A fenti eljárást törtbővítésnek hívjuk; lényege, hogy a számlálót és a nevezőt ugyanazzal a (0-tól különböző) számmal szorozzuk. Ezt úgy kell érteni, hogy ha egy számot megszorzol egy számmal, majd elosztod vele (nevező szorzása), akkor visszakapod az eredeti számot. Ezért az új alaknak ugyanaz lesz az értéke (számológéppel lehet ellenőrizni).
2014. jan. 28. 20:44
 3/5 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam avval, hogy közös nevezőre hozzuk, de nem ment neki, mivel nem rég tanulták a szorzótáblát. Mit csináljon, hogy közös nevezőre hozza ezeket a számokat?

3/5, 1/2, 4/9, 5/6, 3/8, 7/9

3/5, és 1/2 még menne neki, tudjuk hogy 10 a közös nevező, de mit csináljon a többi számmal? Holnap elugrok hozzá, és megnézem milyeneket kapnak, mert már nem emlékszek, hogy milyeneket csinálnak.

2014. jan. 28. 21:33
 4/5 bongolo ***** válasza:
Ha alsós, akkor lehet, hogy csak olyan törteket néznek, amiknek vagy a nevezője azonos, vagy a számlálója. Ha a nevezők egyformák, akkor a számláló szerint kell sorbarakni, ha meg a számlálók azonosak, akkor a nevezők szerint, de fordított sorrendben.
2014. jan. 28. 23:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha minden kötél szakad, akkor bennfoglalással; gondolom már tanulták, a törteket pedig azzal lehet számolni. Az így kapott számokat már könnyebben sorba tudja rendezni (nem mondom, hogy nem lesz rövid munka, de ha más nincs, marad ez).
2014. jan. 28. 23:16