Egy kalap ára leárazás előtt 5400Ft,20%-al leárazzuk, mennyibe fog kerülni utána?

Lépésről lépésre kérném, mert nem értem :/

2014. jan. 27. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:

eredetileg a kalap 5400 ft, ha leárazzák 20%-al, akkor csak az eredeti ár 80%-át kell kifizetni. elosztod a 80-at 100-zal (mivel ez százalék) és megszorzod az eredeti árral

5400*(80/100) = 5400*0,8 = 4320 ft


másik példa:

6000 ft-os kalapot 55%-al leárazzák

ekkor csak az eredeti ár 45%-át kérik el (100-55=45)

6000*(45/100) = 6000*0,45 = 2700 ft

2014. jan. 27. 12:17
 2/2 anonim ***** válasza:
eredeti ár: 5400 Ft --- ennek a 10%-a 540 Ft, a 20%-a 1080 Ft, tehát ennyivel fog kevesebbe kerülni --- 5400-1080= 4320 Ft
2014. jan. 27. 12:53