Lépésről lépésre kérném, mert nem értem :/2014. jan. 27. 11:51
1/2 anonim válasza:
eredetileg a kalap 5400 ft, ha leárazzák 20%-al, akkor csak az eredeti ár 80%-át kell kifizetni. elosztod a 80-at 100-zal (mivel ez százalék) és megszorzod az eredeti árral
5400*(80/100) = 5400*0,8 = 4320 ft
másik példa:
6000 ft-os kalapot 55%-al leárazzák
ekkor csak az eredeti ár 45%-át kérik el (100-55=45)
6000*(45/100) = 6000*0,45 = 2700 ft
2/2 anonim válasza:
eredeti ár: 5400 Ft --- ennek a 10%-a 540 Ft, a 20%-a 1080 Ft, tehát ennyivel fog kevesebbe kerülni --- 5400-1080= 4320 Ft