Hogyan lehetne ábrázolni az alábbi függvényt?


f(x) = gyök(x+2gyök(x-1)) + gyök(x-2gyök(x-1))


Ezt a függvényt kellene ábrázolnom és jellemeznem az [1,végtelen[ intervallumon, de nem tudom hogyan kellene alakítani, hogy lehessen ábrázolni.

Segítséget előre is köszönöm!


2009. dec. 4. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szorozz be a konjugáltjával!
2009. dec. 4. 18:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

f(x)-et nevezzük el y-nak az egyszerűség kedvéért.

emeljük négyzetre az egyenlet mindkét oldalát:

y^2=x+2gyök(x-1)+2gyök[(x+2gyyök(x-1))*(x-2gyök(x-1))]+x-2gyök(x-1)

2gyök[(x+2gyyök(x-1))*(x-2gyök(x-1))]-ből a gyök alatti rész felírható így:(a+b)*(a-b)=a^2-b^2, tehát a gyök alatti részt ebben a formában írjuk be a képletbe

y^2=2x+2gyök[x^2-(2gyök(x-1)^2)]

y^2=2x+2gyök[x^2-4(x-1)]

y^2=2x+2gyök(x^2-4x+4)

2gyök(x^2-4x+4)-ből a gyök alatti részt a másodfokú egyenlet megoldóképletével kiszámoljuk:

xˇ1;2=[4+-gyök(16-16)]/2=[4+-0]/2=2

behelyettesítjük az egyenletbe az x-et:

y^2=2*2+2gyök(2^2-4*2+4)

y^2=4

y=gyök4

y=2

vagyis a grafikonon egy vízszintes vonalat húzz az y=2-nél x=1 től

2009. dec. 4. 21:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amit leírtál jónak tűnik. :)
2009. dec. 5. 21:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, de teljesen baromság, az amit leírtál, megoldóképletet akkor használhatsz, ha a kifejezésed egyenlő nullával...

Azt kaptad, hogy y=2? Helyettesíts már be egy számot, mondjuk x=3-at? Azt kapod eredménynek, hogy 2?

2009. dec. 6. 13:27