A 2,5x10 a mínusz negyediken T indkukciójú homogén mágneses mezőben proton kering. Mekkora a mozgás periódusideje? (p+ =1,6x 10 a mínusz tizenkilencediken C, mp= 1,67x 10 a mínsu huszonhetediken kg)

Valaki tudna segíteni ?? Nagyon kifogott rajtam a feladat :( Előre köszönöm :)

2014. jan. 23. 16:32
 1/1 Tom Benko ***** válasza:

mr\omega^2=QBv\sin\alpha

Ha nincs külon jelezve, akkor \alpha=\frac{\pi}{2}

\omega=\frac{2\pi}{T}

2014. jan. 25. 16:30