Ha cosx=7/25.

Mennyi sinx/2

cosx/2 ?


2014. jan. 22. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Most a sin(x) van osztva 2-vel, vagy az x/2-nek kell a szinusza (sin(x/2))? Ugyanígy a koszinuszra.
2014. jan. 22. 20:19
 2/6 A kérdező kommentje:
sin(x/2)
2014. jan. 22. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Addíciós tételek helyett egy kis-iskolás megoldás:

[link]

2014. jan. 22. 21:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de addiciossal kene :D
2014. jan. 22. 21:54
 5/6 anonim válasza:

Meg lehet próbálni úgy is, valami csak kijön.


Legyen kezdetben y=x/2 - új változó bevezetése.

Ez esetben 7/25=cos(2*y)=(cos y)^2-(sin y)^2

Azt meg a számtanóráról tudjuk, hogy 1= (cos y)^2+(sin y)^2


Van tehát egy két ismeretlenes, másodfokú egyenletrendszerünk.

Ha a két egyenletet összeadod, akkor a sin-os tagok kiesnek és azt kapod, hogy

1+7/25=32/25=2*(cos y)^2

Ezt osztva 2-vel; 16/25=(cos y)^2

Innét gyököt vonva (cos y) = cos(x/2) = 4/5


Ugyanezt kivonással (a másodikból ez elsőt) eljátszva a cos-os tagok esnek ki;

1-7/25=18/25=2*(sin y)^2

Ezt osztva 2-vel; 9/25=(sin y)^2

Innét gyököt vonva (sin y) = sin(x/2) = 3/5


Ez így jó lesz? Bocs, de én nem tudok olyan szépet csinálni, mint az előző válaszoló.

2014. febr. 1. 02:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :D
2014. febr. 2. 10:29