Hogyan kell megoldani ezt az egyenletet?

2 x 1/3 z - 1 x 3/5 (5-z)= 1
2009. dec. 3. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
az x most szorzás vagy ismeretlen? :O
2009. dec. 3. 19:55
 2/5 A kérdező kommentje:
jaaa az x az szorzás, igen:D
2009. dec. 3. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem elirtad az egyenletet
2009. dec. 3. 23:23
 4/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

egyenletrendezéssel

a végén csak 1 (z) maradhat :-)

2009. dec. 4. 13:01
 5/5 anonim ***** válasza:

ha elvégzed a szorzádokat lesz:

2/3z-15/5-3z/5=1

2/3z-3/5z=4

10/15z-9/15z=4

z/15=4

z=60


remélem helyes

2009. dec. 5. 17:15