A dugó keresztmetszete 3 cm2 a külső légnyomás 10^5 Pa? (megoldás 9,12N) Nekem 7,16 N jön ki de a megoldás szerint 9,12 N2014. jan. 21. 19:15
1/3 A kérdező kommentje:
am a p0/T0 = p1/T1 képlettel akartam megoldani
2014. jan. 21. 19:17
2/3 Silber válasza:
p1*V1=n1*R*T1
p2*V2=n2*R*T2
Mivel V1=V2, ill. n1=n2, így:
p1/p2=T1/T2
p2=p1*T2/T1
Tudjuk, hogy p=F/A => F=p*A
F(ki)=p1*T2*A/T1
F(eredő)=F(ki)-F(be)=p1*T2*A/T1-p1*A
F(eredő)=p1*A*(T2/T1-1)
3/3 A kérdező kommentje:
köszi de nekem is ez jön ki és így nem a könyvben megadott 9,12 N jön ki hanem a 7,1
2014. jan. 21. 19:47