Nos adott a táblázat amiben elektromos töltés, idő ls amper van. Csak azt kérem hogyan számoljam ki.
Q(C) t(S) I(A)
10 14400 ?
? 3600 0,2
2014. jan. 21. 18:03
1/3 reptoid válasza:
Nyisd ki a tankönyvedet. A nyakamat rá, hogy lelni fogsz egy ilyen képletet:
I=Q/t vagyis amper=C/s, ami azt jelenti, hogy pl. 1 amper az áramerősség, ha a vezető keresztmetszetén 1 másodperc alatt 1 coulomb töltés áramlik át.
2/3 bongolo válasza:
Ezt tanultátok most bizonyára:
Q = I·t
Két adat minden sorban meg van adva, a harmadikat kell kiszámolnid.
3/3 A kérdező kommentje:
Nincs tankönyvünk, csak az a szr :)
2014. jan. 21. 18:57