FIZIKA, van egy táblázat amit ki kellene számolni, nem nektek, hanem csak el kellene magyarázni a módját?


Nos adott a táblázat amiben elektromos töltés, idő ls amper van. Csak azt kérem hogyan számoljam ki.

Q(C) t(S) I(A)

10 14400 ?

? 3600 0,2



2014. jan. 21. 18:03
 1/3 reptoid ***** válasza:

Nyisd ki a tankönyvedet. A nyakamat rá, hogy lelni fogsz egy ilyen képletet:

I=Q/t vagyis amper=C/s, ami azt jelenti, hogy pl. 1 amper az áramerősség, ha a vezető keresztmetszetén 1 másodperc alatt 1 coulomb töltés áramlik át.

2014. jan. 21. 18:12
 2/3 bongolo ***** válasza:

Ezt tanultátok most bizonyára:


Q = I·t


Két adat minden sorban meg van adva, a harmadikat kell kiszámolnid.

2014. jan. 21. 18:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs tankönyvünk, csak az a szr :)
2014. jan. 21. 18:57