KÉMIA! Hogy kell megcsinálni? (bővebben lent)


Az atomok elektronszerkezete alapján értelmezd a nátrium- és klóratomok, valamint a magnézium- és oxigénatomok közötti kémiai kötések kialakulását! Írd fel a folyamatot egyenlettel! Tüntesd fel a halmazállapotokat is!


Ezt a feladatot nem tudtam megoldani csak, a többi kész van...segítenétek???

Légyszi o.o

Előre is köszönöm Mindenkinek!


2009. dec. 2. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, h melyiknek mekkora az elektronegativitása. (periódusos rendszerből). Ha a különbség nagyobb, mint 2,1, akkor ionos kötés, ha kisebb, mint 0,6, akkor apoláris kovalens, ha a kettő között van, akkor pedig poláris kovalens.

A NaCl-ről úgy tudom ionos.

2009. dec. 2. 18:05
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, de bővebben le tudnátok írni nekem??:S lécci
2009. dec. 2. 19:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon bővebben nem lehet:)

Az első egyenlet: 2Na(sz)+Cl2(g)=2NaCl(sz) ionos kötés alakul ki, mert a két elem elektronegativitása közötti különbség nagyobb, mint 2,1.

A második egyenlet: 2Mg(sz)+O2(g)=MgO(sz) itt is ionos kötés van, mert az elektronegativitás különbség nagyobb, mint 2,1.

2009. dec. 2. 20:01