Ezt hogy lehet másképp megcsinálni? (kémia)

?g 12%-os és ?g 41 %-os oldatot kell összekevernünk, h 400g 35%-os oldatot kapjunk. Keverési egyenlettel már megcsináltam, de mondta a tanár másképp lehet is nekem csak olyan gyorsan h nem bírtam felfogni.
2011. okt. 4. 18:43
 1/3 BKRS ***** válasza:

az 1. oldat 12%,

a 2. pedig 41%

A keletkezo olddat 35%-os


Az elso oldatbol xg kell,

a masodikbol (400-x)g


Lehet azt is hasznalni, hogy az oldott anyag a kiindulasi es a vegso oldatokban ugyanannyi.


Az 1. oldatban + a masodik oldatban levo oldott anyag egyenlo a harmadik oldatban levo oldott anyaggal, vagyis:


0,12x+0,41(400 - x) = 0,35*400


Rendezve:

29x = 400*6

x=400*6/29 = 82,8g

Es akkor a masodik oldatbol kell 317,2g

2011. okt. 4. 19:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Táblázatban számolj!

=====================

Tömeg,g Töménység,% Hatóanyag

Egyik x 12 x*12/100

Másik 400-x 41 (400-x)*41/100

Keverék 400 35 S=A fenti kettő összege


A megoldandó egyenlet

S/400=35%=0,35.

2011. okt. 5. 09:34
 3/3 anonim ***** válasza:
A táblázatot másold át Courier betűtípussal valahová, hogy a betűk azonos szélességűek legyenek!
2011. okt. 5. 09:35