?g 12%-os és ?g 41 %-os oldatot kell összekevernünk, h 400g 35%-os oldatot kapjunk. Keverési egyenlettel már megcsináltam, de mondta a tanár másképp lehet is nekem csak olyan gyorsan h nem bírtam felfogni.2011. okt. 4. 18:43
1/3 BKRS válasza:
az 1. oldat 12%,
a 2. pedig 41%
A keletkezo olddat 35%-os
Az elso oldatbol xg kell,
a masodikbol (400-x)g
Lehet azt is hasznalni, hogy az oldott anyag a kiindulasi es a vegso oldatokban ugyanannyi.
Az 1. oldatban + a masodik oldatban levo oldott anyag egyenlo a harmadik oldatban levo oldott anyaggal, vagyis:
0,12x+0,41(400 - x) = 0,35*400
Rendezve:
29x = 400*6
x=400*6/29 = 82,8g
Es akkor a masodik oldatbol kell 317,2g
2/3 anonim válasza:
Táblázatban számolj!
=====================
Tömeg,g Töménység,% Hatóanyag
Egyik x 12 x*12/100
Másik 400-x 41 (400-x)*41/100
Keverék 400 35 S=A fenti kettő összege
A megoldandó egyenlet
S/400=35%=0,35.
3/3 anonim válasza:
A táblázatot másold át Courier betűtípussal valahová, hogy a betűk azonos szélességűek legyenek!