Hogyan magyaráznátok el mindennapi életből vett példával, hogy 3- (-) 2=5?

2014. jan. 17. 17:18
 1/7 reptoid ***** válasza:
Én megmondanám a tanárnak, hogy a negatív számok nem természetes számok, mi pedig a természetnek a részei vagyunk, úgyhogy hagyjon a hülyeségével.
2014. jan. 17. 17:20
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tanàrnak kell, egy ismerősöm nem érti, és nem tudtam normàlis példàval előàllni.
2014. jan. 17. 17:25
 3/7 reptoid ***** válasza:

Van 3 Ft-om, pluszban még 2 Ft-tal tartozok egy barátomnak, szóval tulajdonképpen 5 Ft-om van.


3-(-2)=5

Rájövök, hogy ez nekem nem jó, nem akarok tartozni senkinek, ezért, hogy visszafizetném, és lenne 1 Ft-om, inkább megölöm a barátomat, hogy ne kelljen neki visszaadom sose azt a 2 Ft-ot. Így marad 5 Ft-om. Megszabadultam az adósságomtól, ami nettó nyereséget hoz. Hiszen eredetileg volt 3 Ft nettóm, most pedig már 5.

2014. jan. 17. 17:42
 4/7 reptoid ***** válasza:
ahelyett
2014. jan. 17. 17:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Helyesebben: 3-(-2)=5

Az egyik elmondási mód:

+ egy kocsi megy,

- a kocsi megfordul, visszafelé megy

- a zárójelben: a kocsi tolat.

Bemegy a kocsi az udvarra 3 métert, megfordul, és 2 méteren betolat a garázsba.

Hirtelen nem találtam jó ábrát hozzá, de egy gyakorló feladat itt van:

[link]

Ez az összeadási példa is mutatja:

[link]

2014. jan. 17. 18:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a nyuszi majdnem azt csinálja amit az előbb leírtam, de mivel összead, a zárójelben lévő mínuszra megfordul. (és nem tud tolatni)

[link]

Meg kellene csinálni ezt a játékot mozdonnyal, az helyben tud fordulni, és kiválóan megy tolatásban is.

2014. jan. 17. 18:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Van 5 forintom, kölcsön adok valakinek 2 forintot, így 3 forintom marad. ( 5-2=3)

Majd az az ember visszaadja a 2 forintomat, tehát van 3 forintom, és "törlöm" a -2 forint kölcsönt, így öt forintom lesz -> 3-(-2)=5

2014. jan. 23. 20:51