Két szám különbsége 12. Melyik az a két szám, ha a nagyobb számot a kisebbel osztva hányadosuk 10-zel kisebb, mint a kisebbik szám?
Ezt hogy kellene meg oldani??? :O
Elég annyi is, hogy kell elkezdeni a többit már fogom tudni. Elöre is köszi.
2014. jan. 16. 17:44
1/5 anonim válasza:
a>b
a-b = 12
a/b + 10 = b
van két egyenlet két ismeretlennel, így már szerintem meg tudod oldani
a = 11, b = -1
a = 24, b = 12
2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :D
2014. jan. 16. 17:59
3/5 A kérdező kommentje:
(12+y)/y+10=y
Hogy oldjam fel a záró jelet?
2014. jan. 16. 18:09
4/5 anonim válasza:
Például úgy, hogy mind a két tagját elosztod y-nal, és összeadod őket.
5/5 anonim válasza:
(12+y)/y+10=y
12/y + 1 + 10 -y = 0
12/y +11 -y = 0
-y^2 + 11y + 12 = 0