Matematikából nem értem amit kérdez, SEGÍTENE VALAKI?


Két szám különbsége 12. Melyik az a két szám, ha a nagyobb számot a kisebbel osztva hányadosuk 10-zel kisebb, mint a kisebbik szám?


Ezt hogy kellene meg oldani??? :O

Elég annyi is, hogy kell elkezdeni a többit már fogom tudni. Elöre is köszi.



2014. jan. 16. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

a>b


a-b = 12

a/b + 10 = b


van két egyenlet két ismeretlennel, így már szerintem meg tudod oldani

a = 11, b = -1

a = 24, b = 12

2014. jan. 16. 17:50
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :D
2014. jan. 16. 17:59
 3/5 A kérdező kommentje:

(12+y)/y+10=y

Hogy oldjam fel a záró jelet?

2014. jan. 16. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Például úgy, hogy mind a két tagját elosztod y-nal, és összeadod őket.
2014. jan. 16. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:

(12+y)/y+10=y

12/y + 1 + 10 -y = 0

12/y +11 -y = 0

-y^2 + 11y + 12 = 0

2014. jan. 16. 18:53