Hogyan kell kiszámolni pl 2500*0,13-at?2014. jan. 15. 17:48
2/4 anonim válasza:
Veszed a 2500 1-szeresét és 3 szorosát, ezek ugye 2500 és 7500, majd az előbbinek a tizedét, ami 250, hozzáadod az utóbbi századához, ami 75. Így lesz a végeredmény 325. Pont mint számológéppel.
3/4 A kérdező kommentje:
Leírnád nekem művelettel?
2014. jan. 15. 18:25
4/4 anonim válasza:
2500*0,13 = 2500*(13/100) = 2500*(10 + 3)/100 = 2500*(1/10 + 3/100) = (2500*1)/10 + (2500*3)/100 = 2500/10 + 7500/100 = 250 + 75 = 325.