Előre is köszönöm a segítséget! (:2014. jan. 13. 16:06
1/2 anonim válasza:
r = 1,887*10^9 m
T = 16 nap 16 óra 32 perc
----------------
m = Callisto tömege
M = Jupiter tömege
F = m*r*ω²
F = f*m*M/r²
f*m*M/r² = m*r*ω²
f*M = r³ * ω²
M = r³ * ω² /f
M = r³ * (2π/T)² /f = (4π² * r³)/(f*T²)
M = ...
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! (:
2014. jan. 22. 19:43