Hogy kell megoldani ezt az egyenletet? (x+3) négyzeten- (x-3) négyzeten=18


2014. jan. 12. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Kibontod a négyzeteket, kiesnek az x^2-es és x-es tagok, az marad, hogy 18=18, tehát tetszőleges x-re igaz lesz az egyenlet.
2014. jan. 12. 13:44
 2/4 anonim ***** válasza:

(x+3)^2-(x-3)^2=18

Itt most tobbfelekeppen is tovabblephetsz.

pl hasznalhatod az a^2-b^2=(a-b)(a+b) szamitasi kepletet:

(x+3-x+3)(x+3+x-3)=18 <=> 6*2x=18 => x=3/2

2014. jan. 12. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, mégsem esik ki, sőt:


x^2+6x+9-(x^2-6x+9)=18

x^2+6x+9-x^2+6x-9=18

12x=18, innen x=18/12=1,5.

2014. jan. 12. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Az elso valaszolo elrontotta
2014. jan. 12. 13:47