2014. jan. 12. 13:40
1/4 anonim válasza:
Kibontod a négyzeteket, kiesnek az x^2-es és x-es tagok, az marad, hogy 18=18, tehát tetszőleges x-re igaz lesz az egyenlet.
2/4 anonim válasza:
(x+3)^2-(x-3)^2=18
Itt most tobbfelekeppen is tovabblephetsz.
pl hasznalhatod az a^2-b^2=(a-b)(a+b) szamitasi kepletet:
(x+3-x+3)(x+3+x-3)=18 <=> 6*2x=18 => x=3/2
3/4 anonim válasza:
Nem, mégsem esik ki, sőt:
x^2+6x+9-(x^2-6x+9)=18
x^2+6x+9-x^2+6x-9=18
12x=18, innen x=18/12=1,5.