Matematika, egyenletmegoldás?


Üdv, 'b' és 'c' értékét kell kiszámolnom, ha minden valós számra igaz, hogy: (x+2)(x+b)=x^2+cx+6


Valaki levezetné, hogy az ilyen feladatokat hogyan kell elvégezni?


2014. jan. 10. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Felteszem minden x valós számra kell igaznak lennie.


A bal oldalon bontsuk fel a zárójelet:


(x+2)(x+b)=x^2+x*b+2x+2b=x^2+(b+2)*b+2b, tehát


x^2+(b+2)*x+2b=x^2+cx+6


Két polinom akkor egyenlő, ha együtthatóik egyenlők, tehát:


Négyzetes tag: 1=1, ez igaz

Lineáris tag: b+2=c

Konstans tag: 2b=6


Így egy lineáris egyenletrendszert kaptunk:


b+2=c

2b=6, ebből b=3, ezt átírva az elsőbe 3+2=c, vagyis c=5.

2014. jan. 10. 20:11
 2/2 anonim ***** válasza:

"A bal oldalon bontsuk fel a zárójelet:


(x+2)(x+b)=x^2+x*b+2x+2b=x^2+(b+2)*b+2b, tehát"


Itt x^2+(b+2)*x+2b-nek kellene lennie, elütöttem :)

2014. jan. 10. 20:12