Üdv, 'b' és 'c' értékét kell kiszámolnom, ha minden valós számra igaz, hogy: (x+2)(x+b)=x^2+cx+6
Valaki levezetné, hogy az ilyen feladatokat hogyan kell elvégezni?
2014. jan. 10. 20:01
1/2 anonim válasza:
Felteszem minden x valós számra kell igaznak lennie.
A bal oldalon bontsuk fel a zárójelet:
(x+2)(x+b)=x^2+x*b+2x+2b=x^2+(b+2)*b+2b, tehát
x^2+(b+2)*x+2b=x^2+cx+6
Két polinom akkor egyenlő, ha együtthatóik egyenlők, tehát:
Négyzetes tag: 1=1, ez igaz
Lineáris tag: b+2=c
Konstans tag: 2b=6
Így egy lineáris egyenletrendszert kaptunk:
b+2=c
2b=6, ebből b=3, ezt átírva az elsőbe 3+2=c, vagyis c=5.
2/2 anonim válasza:
"A bal oldalon bontsuk fel a zárójelet:
(x+2)(x+b)=x^2+x*b+2x+2b=x^2+(b+2)*b+2b, tehát"
Itt x^2+(b+2)*x+2b-nek kellene lennie, elütöttem :)