(f/c) ' deriválási szabály: A nevezőben lévő konstans négyzetre emelkedik, vagy nem?

Az (f/g)' szabálynál tudom, hogy a nevezőben g^2 lesz, de láttam egy olyan szabályt, hogy ha ott konstans áll akkor marad ugyanolyan, pedig a konstans is függvénynek tekinthető, nem? Megzavarodtam.
2014. jan. 7. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:

f/c = 1/c * f

Deriválva 1/c * f'

2014. jan. 7. 10:19
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos a valasz egyszeru: Vegyuk peldaul az (x*x)/2 esetet.

Ezt ugy is irhatjuk hogy (1/2)*(x*x) azaz az mar (f*1/c)'.

Mivel 1/c = k azaz egy konstans akkor mar (f*k)' amire mas szabaly van.

mert (f*g)' = f'*g+g'*f.

Namarmost ha g =k azaz konstans akkor g'=0 ezert csak f' van es szorzom a konstansal.

Ha kerdesed van sziveen valaszokok.Remelem erthetoen irtam le.Kerek zold pacsit.:)

2014. jan. 7. 10:21
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már értem! :)
2014. jan. 7. 10:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Ment a zöld pacsi;)
2014. jan. 7. 10:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak azért, hogy újra összezavarjalak:


Ez meg a tört deriváltjára vonatkozó szabállyal is:

(f/c)' = (f'*c - f*c')/c^2 = (f'*c - 0*f)/c^2 = f'*c/c^2 = f'/c.

2014. jan. 7. 10:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Ó a fenébe és tényleg!:D Na mindegy, legközelebb előbb gondolkodom, aztán kérdezek.
2014. jan. 7. 11:13
 7/7 A kérdező kommentje:
És köszi, ennél világosabb már a Nap sem lehet.
2014. jan. 7. 11:16